M Group Development
fraza-4.jpg


Де ми будуємо


Партнери:

Публікації

У БУДІВЕЛЬНИКІВ КОЖНА КОПІЙКА НА РАХУНКУ

БізнесMAN - грудень - 2012 - С.24 

alt 

Ринок житла по-троху приходить до тями після серйозного потрясіння кризи 2008-2009 рр. Не всі компанії зуміли пережити цей період і зійшли з ринку, залишаючи за собою судові позови та розчарованих покупців. Залишились сильні, перевірені і стабільні.  Обвал ринку дав добрий урок як забудовникам, так і їх клієнтам. У ті «золоті до кризові часи» будівельні фірми реально не знали, що робити з величезною сумою грошей, тому вкладали їх у все підряд: автівки, дачі, земельні ділянки. А люди особливо не розбирали куди вкладати, головне, щоб дешевше, адже ціни постійно зростали. Сьогодні ж у будівельників кожна копійка на рахунку, а споживачі стали обережнішими і обізнанішими, і звичайно, їх стало врази менше, такого рівня попиту, який був до 2008 року, експерти не прогнозують на найближчі роки.

 

 

Попри всі труднощі можна говорити про стабілізацію ринку житла. За словами директора Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Олександра Непомнящого, в Україні у 2010 році було введено в експлуатацію 9,4 млн. квадратних метрів житла, у 2011 - 9,8 млн. квадратних метрів, а 2012 рік може закінчитись показником 10,2 млн. квадратних метрів. За повідомленням Державної служби статистики в Україні за 9 місяців 2012 року введено в експлуатацію 6 млн. 765,4 тис. кв. м загальної площі житла. Обсяг прийнятого в експлуатацію житла порівняно з відповідним періодом попереднього року зріс на 37,9%.

Якщо говорити про структуру введеного житла (метрів квадратних) в різних містах України на 1000 мешканців, то в 2011 році лідером за даним показником став  Івано-Франківськ, де було введено в експлуатацію 297,2 тис. метрів квадратних житла — 1231 м. кв. на кожну тисячу мешканців. За цим показником Івано-Франківск більш ніж вдвоє випередив Тернопіль. Серед лідерів рейтингу проведеного "Комметнариями" за темпами будівництва житла – Київ, Севастополь і Хмельницький.

 

Загальна площа житла (м.кв. на 1000 мешканців) введеного в експлуатацію в 2011 році

Івано-Франківськ

1231

Тернопіль

610

Севастополь

580

Київ

535

Хмельницький

531

Україна (середній показник)

206

Джерело: Держкомстат

 

 

Все частіше споживачі віддають перевагу первинному житлу перед вторинним. Так, за даними сайту DOM.ria.ua, наприкінці  2012 року співвідношення попиту на вторинне і первинне житло може перерозподілитися і скласти 60 на 40%, відповідно. Так, ще на початку року попит на нерухомість в новобудовах становив 30%.

Новобудови мають суттєві переваги: нові комунікації, нові ліфти, енергозберігаючі технології, зручне планування.

За повідомленням Ubr.ua, заробітчани оживили ринок нерухомості в Західній Україні. Завдяки їм попит на житло цьогоріч зріс на понад 10 %. Загалом за кордоном працюють близько 2,5 мільйонів наших громадян. І більшість із них - з Львівської, Волинської та Івано-Франківської областей. Водночас продавці сприйняли зростання попиту, як сигнал - можна підвищувати ціни. Приміром, в Ужгороді однокімнатні квартири ще в червні подорожчали на 20 % - до 24 тисяч доларів. У Чернівцях ціни стартують від 33 тисяч. Найдорожчі ж квартири у Львові - за них просять понад 38 тисяч.

Тим часом у решті регіонів основними покупцями нерухомості залишаються представники малого та середнього бізнесу. Загалом в Україні їх близько 4 мільйонів. Вони віддають перевагу придбанню одно- та двокімнатних квартир вартістю до 100 тисяч доларів, переважно у новобудовах. За словами експертів, мешканці Івано-Франківська у виборі житла не заощаджують на комфорті, віддаючи перевагу квартирам поліпшеного планування та новобудовам.

Ринок івано-франківського житла криза не обійшла стороною і сьогодні він має нове обличчя. Відійшли у минуле деякі гравці ринку. З’явилися нові. В 2010 році на ринок вийшла нова будівельна компанія, що носить ім’я її власника «Мельник». З одного боку, це був не найкращий час для виходу, адже покупці втратили довіру до забудовників, на ринку продовжували працювати стабільні і великі компанії, які мали в наявності збудоване житло. Але з іншого боку, це була можливість заявити про себе, даючи клієнтам дещо відмінний продукт, який би перевернув їх бачення про нове житло. На ринку були свої лідери і стати першою на ринку за масштабами будівництва і потужністю у компанії не було планів. А от стати лідером за якістю виконаних робіт було цілком під силу. Перший будинок став доказом цього. Він визначив нові стандарти будівництва в місті. Тепер споживач хоче купити не просто «сирець», в який треба вкласти чимало коштів, а квартиру з якісними вікнами (5-камерний пакет з енергозберігаючим склом) і дверима (українські броньовані), з рівними білими стінами (гіпсова штукатурка), з рівною підлогою (вирівнювальна стяжка), з розведеною електрикою і опаленням (котел, батареї, тепла підлога).

Зараз «Мельник» зводить житло класу «комфорт»: 4-під’їздний будинок на вул. Вовчинецькій, 2- під’їздний будинок по Хоткевича, і житло класу «стандарт»: 8- під’їздний житловий комплекс «Європейський» в районі вулиці Симоненка. Кожен з цих об’єктів має свою унікальність, але усіх їх об’єднує висока якість будівництва і упізнаваний стиль: складні і великі скляні конструкції, червоні вікна, фасади виконані з використанням корпоративних кольорів (білого, сірого, червоного).  Триває підготовка до будівництва житла класу «еліт» у центральній частині міста. Планується будинок з просторими квартирами з виглядом на мальовничу місцевість, з підземним паркінгом.

Будівельна компанія «Мельник» співпрацює з Молодіжною адміністрацією і активно підтримує різноманітні спортивні, культурні, мистецькі заходи. Переможці соціального проекту «Молода сім’я Прикарпаття» отримали від компанії у подарунок квартиру. Триває конкурс у газеті «Репортер» - переможці отримають путівку на двох до ОАЕ.

За підсумками рейтингу журналу "БізнесMAN" найбільш активних компаній-забудовників нашої області, будівельна компанія "Мельник" зайняла почесне третє місце, обійшовши іменитих конкурентів. За словами директора компанії п.Івана Мельника, «Будинки, в яких хочеться жити!» - це не просто гасло, а філософія ведення бізнесу.

 

 

 

Наші проекти